Provozní doba 6:30 - 16:00 hod.

Co nabízí naše ŠD

• vzděláváme se formou zájmových vzdělávacích a spontánních činností, odpočinku, relaxací, výchovou, hrou, učením, individuální prací a motivačním projektem
  • cílem naší práce je položit základy ke klíčovým kompetencím neboli schopnostem umět trávit volný čas, řešit problémy, kompetencím komunikativním, sociálním, občanským a pracovním
  • spojení žáků různých věkových kategorií umožňuje vést je k tomu, aby respektovali jeden druhého
  • snažíme se vytvořit příjemné prostředí a klima ŠD, rozvíjíme estetické vnímání dětí
  • respektujeme individuální schopnosti a dovednosti žáků
  • zaměřujeme se na ochranu životního prostředí

Pravidelné činnosti

• Kromě pravidelné skladby zaměstnání během týdne, kdy se střídá výtvarná, pracovní, tělovýchovná a hudebně zájmová činnost. Vedeme pod ŠD také zájmové kroužky: flétna.

Příležitostné akce

• Obsahem jsou akce, které se často organizují v rámci celé školy. Jsou to různé besedy, slavnosti, výlety, víkendové akce, karneval, vystoupení a podobně.

Spontánní aktivity

• Děti motivujeme k různým spontánním aktivitám, ke kterým mají dostatek hraček, didaktických pomůcek a materiálů v herně i pracovně ŠD.

Odpočinkové činnosti

• Kromě klidových činností, kdy například posloucháme pohádku, odpočíváme po obědě, vedeme děti i k aktivnímu odpočinku, který kompenzuje jednostrannou zátěž při vyučování. V odpoledních hodinách máme kdykoliv k dispozici tělocvičnu či školní hřiště, které hojně a rádi využíváme.

Příprava na vyučování

• Poznatky získané při školním vyučování prohlubujeme i ve ŠD. Vše probíhá zábavnou formou, hrou (luštěnky, křížovky, soutěže, vycházky do okolí atd.).

Tematický plán 2023/2024